2. - Англия
  3. Болтън с трета поредна победа като гост – 4:1 над Съндърланд

Болтън с трета поредна победа като гост – 4:1 над Съндърланд

Отборът на Болтън постигна трета поредна победа като гост във Висшата лига, след като успя да победи категорично тима на Съндърланд с 4:1 на техния „Стейдиъм оф лайт”. Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща от 15-ия кръг на Премиършип и сътвориха най-резултатния двубой от днешните срещи.

Домакините от Съндърланд откриха резултата още в 12-та минута с гол на френския си нападател Джибрил Сисе. Той се възползва от добро подаване на Малбранк и прати технично топката зад вратаря на гостите Юси Яскелайнен. Противно на очакванията оттук нататък Болтън бе по-добрия тим на терена и логично стигна до изравняването в 18-та минута. Тейлър надскочи Шимбонда в наказателното поле на домакините и прати топката в мрежата на Крейг Гордън – 1:1. Само 2 минути по-късно Болтън вече водеше в резултата, Гари Кейхил бе оставен непокрит в наказателното поле и с хубав удар с десния крак прати топката за втори път във вратата на Гордън. В 39-та минута гостите стигнаха до нов гол. Елмандер се възползва от грешка на Колинс и с хладнокръвен удар отбеляза третия гол за своя отбор.

През втората част мениджърът на домакините Рой Кийн направи една промяна, пускайки в игра Грант Ледбийтър на мястото на Ричардсън, но и това не помогна на неговия тим. Така се стигна до 55-та минута, когато Елмандер вкара втория си гол в мача, след асистенция на капитана Кевин Нолън и с хубав удар прати топката за четвърти път във вратата на Съндърланд. До края на мача домакините опитаха да намалят резултата, но защитата на Болтън и вратаря на тима Яскелайнен се справиха и резултатът остана непроменен.

Така след тази победа Болтън се изкачи на 7-то място в класирането с актив от 20 точки, докато Съндърланд остана на 17-то място с 15 точки.