2. - Англия
  3. Челси изпревари Ливърпул след лесна победа у дома над Мидълзбро - 2:0

Челси изпревари Ливърпул след лесна победа у дома над Мидълзбро - 2:0

В грозен мач отборът на Сколари взе трите точки на "Стамфорд Бридж" без много усилия

Челси победи Мидълзбро с 2:0 като домакин в мач от 23-ия кръг на английската висша лига. Така играчите на Сколари върнаха увереността си на „Стамфорд Бридж”. Мачът не беше много интересен за зрителите. Челси изигра не много труден мач, тъй като отборът на Гарет Саутгейт дойде с подчертано защитна и тактика и игра пасивно през цялата среща.

Първата част започна скучно. Челси организира натиск в първите минути, но без чисти положения.

В 15-ата минута се стигна и до първата опасност пред вратата на Рос Търнбул, когато опасен удар на Михаел Балак от около 20 метра мина над вратата.

След това „сините” продължиха с натиска, който обаче не водеше до чисти положения за гол. Отборът на Сколари контролираше събитията, но не създаваше положения. Мидълзбро пък се опитваше да създаде опасности чрез най-активния в редиците си Стюът Даунинг и централния нападател Марлон Кинг.

В 35-ата минута след центриране от корнер на Лампард Саломон Калу отправи удар с глава, който мина над горната греда.

Шест минути по-късно Анелка поиска от рефера Робърт Лий дузпа за спъване в наказателното поле. На повторението обаче се видя, че реферът е действа правилно.

Така първото полувреме завърши при нулево равенство, въпреки че в него домакините бяха владели топката в 71% от времето, докато гостите едва 29%

На почивката Луис Фелипе Сколари вкара в игра Дидие Дрогба на мястото Флоран Малуда.

Втората част започна по начин, подобен на първото. Челси натисна, но отново хаотично.

В 54-ата минута Алекс имаше шанс да вкара, но отново неговият удар с глава бе блокиран.

Три минути по-късно обаче най-накрая Челси стигна до първи гол. Вкара го Мохамед Калу. Франк Лампард центрира, получи се меле пред наказателното поле, след което Дидие Дрогба се пребори за висока топка, която попадна на десния крак на котдивоареца Калу и той я вкара в горния ляв ъгъл.

В 68-ата минута Анелка проби отдясно и даде топката на крака на Лампард, който не уцели вратата и пропиля добрата възможност да второ попадение.

Малко по-късно Франк Лампард отправи удар по земя от около 15 метра, но на сантиметри от дясната греда на Търнбул.

В 80-ата минута обаче падна и успокоителният втори гол.  Лампард центрира перфектно от корнер, вратарят на домакините направи груба грешка излизайки да пресече центрирането, след което я пропусна и тя падна на главата на Калу, който вкара втория си гол тази вечер.

До края на срещата Мидълзбро не направи нищо интересно, с което да се опита да върне поне един гол и заслужено си тръгна с нищо от „Стамфорд Бридж”.

Така Челси продължава да се бори отчаяно за титлата в Англия, а след издънката на Ливърпул срещу Уигън има надежди за второто място в класирането.

Челси - Мидълзбро 2:0
1:0 - Калу ('58)
2:0 - Калу ('81)

Челси: Чех, Босингва, Алекс, Тери, А. Коул, Микел, Калу (Деко '82), Балак, Лампард, Малуда (Дрогба '46), Анелка (Стох '86)

Мидълзбро: Търнбул, Макмаън, Уийтър, Ригът, Погатец, Джонсън, О`Нийл, Шоуки (Тунджай '64), Бейтс, Даунинг, Кинг (Алвеш '64)

Стадион: "Стамфорд Бридж" - 40 280 зрители

Главен съдия: Робърт Лий

Жълти картони: Ригът 56, Шауки 9 (Мидълзбро)