2. - Англия
  3. Челси разби Уест Бромич, но вкара само два

Челси разби Уест Бромич, но вкара само два

Челси постигна победа с 2:0 над последния Уест Бромич в среща от 19-ия кръг на ангийската Висша лига, играна на "Стамфорд Бридж" в Лондон. Предимството на Челси бе повече от видно и 2-та гола, които получиха гостите, бяха най-малкото, с което можеха да си тръгнат.

Челси постигна победа с 2:0 над последния Уест Бромич в среща от 19-ия кръг на ангийската Висша лига, играна на "Стамфорд Бридж" в Лондон. Предимството на Челси бе повече от видно и 2-та гола, които получиха гостите, бяха най-малкото, с което можеха да си тръгнат.

Домакините бяха по-активни през цялата първа част и логично имат преднина. Първото попадение падна още във 2-ата минута на срещата, когато Джо Коул центрира отдясно и Дрогба засече топката с глава в близкия ъгъл, за да изведе напред тима си в резултата.

Футболистите на Челси буквално смачкаха своя съперник, като опасни удари към вратата на гостите пробваха Лампард, Балак и Дрогба, а в 35-ата минута Ашли Коул нацели страничната греда.В 40-ата минута Ашли Коул пропиля поредното страхотно положение за Челси, но в случая реферът бе отсъдил и засада. В 43-ата минута Лампард даде към Анелка, но в ситуацията с решителна намеса се отличи Лион Барнет. В заключителните секудни от даденото от съдията продължение Франк Лампард се възползва от свободно пространство в защитата на гостите, пое топката и със силен удар удвои резултата, като по този начин сложи край на сушата, която го гонеше. Това бе първи гол на Лампи от 10 мача насам.

В 60-ата минута Анелка пусна към Дрогба, но ударът на африканеца бе неточен. Той заложи на силата и топката не намери очертанията на вратата на Уест Бромич. 10 минути по-късно Анелка отново подаде към Дрогба, но топката се спря право в тялото на Скот Картън. Футболистите на Уест Бромич не успяха да се доберат до топката, атаките на Челси продължаваха една след друга.

След този мач Челси заема лидерската позиция в класирането с актив от 41 точки, като е на 2 точки пред Ливърпул, който има мач по-малко.
Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)