2. - Англия
  3. Челси с лесна победа като гост на Болтън – 0:2

Челси с лесна победа като гост на Болтън – 0:2

Вторият във временното класиране тим на Челси постигна лесна победа като гост на Болтън с 2:0 в мач от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Момчетата на Луиш Фелипе Сколари решиха мача още през първата част на двубоя. Още в 9-та минута на срещата Челси вече водеше в резултата. Никола Анелка се възползва от отлично подаване на Босингва отдясно и прати топката с глава във вратата на Болтън за 0:1, отбелязвайки 99-ия си гол във Висшата лига. В 21-та минута Деко се възползва от грешка в отбраната на домакините и за втори път прати топката във вратата на Яскелайнен – 0:2. До края на мача „сините” продължиха да контролират събитията на терена и създадоха още няколко положения за гол, но Калу и Анелка направиха пропуски и лишиха своя отбор от по-сериозна преднина. Въпреки това домакините нямаха сили да се противопоставят на силния си съперник и срещата логично завърши с победа за Челси.

С този успех лондончани остават на втората позиция и вече имат 36 точки в своя актив, докато Болтън е на 9-то място с 20 точки.