2. - Англия
  3. Челси скочи в следващия кръг за Купата на ФА с 4:1 над Саутенд

Челси скочи в следващия кръг за Купата на ФА с 4:1 над Саутенд

Футболистите на Челси направиха услуга на своя мениджър Луиш Фелипе Сколари, след като заличиха несигурната игра от първоо полувреме и категорично надиграха Саутенд с 4:1, за да продължат участието си в следващия кръг за Купата на ФА

Предварителните прогнози на метеоролозите за благоприятни климатични условия все пак се сбъднаха и съставите на Саутенд и Челси ще изиграят срещата реванш от третия кръг за Купата на Футболната асоциация.

На полувремето резултатът е равен - 1:1. За голяма част от привържениците на футболната игра срещата реванш бе добила протоколен характер за футболистите на Челси, които едва ли биха допуснали ново разочарование в резултата след равенството в първия двубой.

Играчите на Саутенд бяха на друго мнение, което бе засвидетелствано от Адам Барет, взривил трибуните на „Руутс Хол” с гол в 16-ата минута. Капитанът на Саутенд се извиси над защитата на Челси, за да засече центриране от корнер, при което отпката влетя неспасяемо във вратата на Петър Чех.

В отговор на ранната офанзива „сините” притиснаха домакините в тяхната половина, като до първия половин час опасни положения създадоха Никола Анелка, който оптрави опасен изстрел с глава при центриране на Босингва, Франк Лампард, който при опасна ситуация нахлу в наказателното поле на противника, но бе възпрян от добрата проява на Кларк. Всеки друг развой на ситуацията щеше да доведе до изравнителен гол.

След неколкократни опити то падна и бе дело на немския полузащитник Михаел Балак в заключителните секунди на първото полувреме (45’). Вратарят Милденхол сбърка в отбрана и не успя да изчисти добре центриране на Босингва, топката попадна в краката на Балак, който с воле я запрати в горната част на мрежата за 1:1.

Почти нищо в играта на двата състава не се промени и след почивката. „Сините” гости подновиха офанзивния натиск в търсене на ново попадение, с което да решат изхода на срещата в своя полза.

Удобни положения пред вратата на Милденхол се материализираха пред Михаел Балак, Ашли Коул и Саломон Калу, докато Алекс продължаваше да бъде все така активен по дясното крило.

15 минути след подновяване на играта в брилянтна комбинация с Джо Коул, Саломон Калу изведе Челси напред в резултата – 2:1. В последвалите минути лондончани засилиха натиска си още повече, при което футболистите на Саутенд срещнаха силни трудности при овладяване на топката.

Лоши новини сполетяха Джо Коул и мениджъра на тима Луиш Фелипе Сколари. При спорно положение, след сблъсък с Антъни Грант Коул остана на тревата. Физиотерапевтите опитаха положиха своите усилия, но футболистът напусна терена и се отправи директно към съблекалните в 77-ата минута.

Минута по-късно (78’) Саломон Калу реши всичко в полза на гостите. С точен пас котдивоарецът предостави удобна възможност на топреализатора на Висшата лига Никола Анелка, който не се поколеба и от 10 метра разстояние прониза Милденхол за трети път.

Въпреки комфортната преднина Челси не спря да напада и крайния разгром за домакините бе подпечатан с гол в 91-ата минута, в който дейно участие отново взе Калу. След добър пробив африканеца изведе Франк Лампард на стрелкова позиция, който не сгреши и формира крайното 4:1.

Стартови състави:

За Саутенд: Стив Милденхол, Осей Санкофа, Адам Барет (к), питър Кларк, Джони Хърд, Алекс Ревел (Кевин Бетси – 86’), Антъни Грант (Саймън Франсис – 80’), Франк Муса, Жан-Франсоа Кристоф, Жуниор Станислас, Лий Бърнард (Дъги Фридман – 73’)

За Челси: Петър Чех, Жозе Босингва, Алекс, Джон Тери, Ашли Коул, Джон Микел Оби (Жулиано Белети – 46’), Джо Коул (Франко Ди Санто – 76’), Михаел Балак, Франк Лампард, Саломон Калу, Никола Анелка

На "Анфилд" тъжат за някогашен футболист от тима на Бил Шенкли

Гърция ликува на "Уембли" в памет на Балдок (ВИДЕО)

Павлидис посвети гола срещу Англия на починалия защитник

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)