2. - Англия
  3. Хески с решаващ гол при дебюта си за Астън Вила срещу Портсмут

Хески с решаващ гол при дебюта си за Астън Вила срещу Портсмут

Пореден цял мач за тима записа българският национал Стилиян Петров.

Астън Вила продължава победния си ход по пътя към местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. Жертва на Вила този път станаха Портсмут на собствения си „Фратън Парк”, като единственото попадение в срещата реализира новото попълнение на тима Емил Хески в 21-ата минута. Пореден цял мач за тима записа българският национал Стилиян Петров.

Възпитаниците на Мартин О’Нийл са едни от най-добрите гостуващия тимове през сезона и доказаха това в 21-ата минута. Голмайсторът на тима Гейбриъл Агбонлахор направи добър пробив, центрира към новото попълнение Емил Хески и бившият играч на Уигън не шансове на Дейвид Джеймс за 1:0. Веднага след гола опасен удар отправи Белхадж,а Питър Крауч не уцели рамките на вратата след удар с глава. Контраатаките на Вила продължиха и в края на полувремето Агбонлахор пропусна да удвои преднината в полза на Вила.

Тони Адамс направи промяна в защитата си на почивката, като в игра се появи Юнес Кабул на мястото на Сол Кембъл. Помпи се хвърлиха в атаки и невероятни пропуски направиха Крауч и Кану. В 71-ата минута Белхадж игра с ръка, бе отсъден фаул в полза на гостите, а бурната реакция на футболиста към страничния рефер му донесе втори жълт и червен картон. Така Портсмут останаха с 10 човека до края на мача и отборът не успя да стигнат поне до равенството в срещата. Българският национал Стилиян Петров изигра цял мач за тима от Бирмингам, като в 80-ата минута получи жълт картон.

Астън Вила вече е на 3-о място в класирането с 47 точки, колкото има вторият Ливърпул, а Портсмут са 14-и с 24.

ПОРТСМУТ – АСТЪН ВИЛА 0:1
(0:1) Хески 21’

Портсмут: Джеймс; Джонсън, Кембъл (46’ Кабул), Дистен, Храйдарсон; Пенант, Дейвис, Мълинс, Белхадж; Крауч, Кану (74’ Утака).

Астън Вила: Фридел; Куеяр, Дейвис, Найт, Л. Йънг; Гарднър, ПЕТРОВ, Бари, Милнър; Агбонлахор, Хески.

Жълти картони: Белхадж, Джонсън (Портсмут); Петров, Милнър (Астън Вила)
Червени картони: Белхадж (Портсмут) 71’
Стадион: „Фратън Парк”, Портсмут
Съдия: Питър Уолтън