2. - Англия
  3. И Тотнъм се оказа непреодолим за Блекбърн - 1:0

И Тотнъм се оказа непреодолим за Блекбърн - 1:0

Тотнъм продължава доброто си представяне под ръководството на Хари Реднап, като записа поредния си успех във Висшата лига. Този път жертва на „шпорите” станаха Блекбърн и мениджърът Пол Инс. На „Уайт Харт Лейн” футболистите на Тотнъм надделяха с 1:0 Попадението отбеляза руският нападател Роман Павлюченко в 9-ата минута на срещата.

През целия двубой Тотнъм бяха по-добрият тим на терена и заслужено спечелиха трите точки. В 9-ата минута Арън Ленън направи отличен пробив, подаде към Павлюченко и той вкара за 1:0. До края на полувремето с пропуски пред Пол Робинсън направиха Дарън Бент, Павлюченко и Дейвид Бентли. Именно Бентли игра за пръв път срещу бившия си тим и се представи на изключително високо ниво. За 39 минути игра английското крило на домакините Ленън изкара два жълти картона на Мартин Олсон и Блекбърн останаха с 10 човека на терена.

Лесни три точки за Тотнъм в този мач и 14-о място в класирането с 15, а кризата в Блекбърн се задълбочава – 19-о място с 13.