2. - Англия
  3. Кинуайн Джоунс донесе победата на Съндърланд над Фулъм

Кинуайн Джоунс донесе победата на Съндърланд над Фулъм

Минимална победа с 1:0 постигна отборът на Съндърланд над Фулъм в 23-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение на „Стейдиъм ъф Лайт” отбеляза отказалият в началото на седмицата да премине в Тотнъм Кинуайн Джоунс в 56-ата минута на мача.

Двубоят започна с атаки към двете врати, като първите по-сериозни положения бяха пред вратата на Фулоп. Пропуски направиха Боби Замора и Анди Джонсън, а шут на Дани Мърфи премина над вратата на Съндърланд. Джибрил Сисе и Кинуайн Джоунс постоянно тормозеха защитата на Фулъм, но нямаха шанс пред Марк Шварцер.

През втората част „черните котки” направиха тотален натиск и резултатът не закъсня. В 56-ата минута Сисе пое топката след добър аванташ на рефера Марк Хоуси, стреля към вратата на Шварцер, вратарят се намеси добре, но топката попадна в Джоунс и той взриви „Стейдиъм ъф Лайт” за 1:0. Играчите на Рой Ходжсън се хвърлиха да изравняват и Джонсън бе близо до това само 6 минути по-късно, но изстрелът му не намери целта. Отново той пропусна две добри положения за изравняване до края на срещата. Така играчите на Рики Сбрагия взеха много ценни 3 точки и вече имат 26, колкото е и активът на Фулъм

СЪНДЪРЛАНД – ФУЛЪМ 1:0
(1:0) Джоунс 56’

Съндърланд: Фулоп; Бардсли, Фердинанд, Колинс, МакКартни (72’ МакШейн); Малбранк, Уайтхед, Тайнио (85’ Лийдбитър), Рийд (78’ Едуардс); Сисе, Джоунс

Фулъм: Шварцер; Пентсил, Хюз, Хангеланд, Кончески; Дейвис (79’ Гера), Етуху (83’ Невланд), Мърфи, Демпси; Джонсън, Замора