2. - Англия
  3. Класически Блекбърн срещу Нюкасъл

Класически Блекбърн срещу Нюкасъл

Отборът на Блекбърн Роувърс победи Нюкасъл с класическото 3:0 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Воденият от Сам Алърдайс тим на Блекбърн започна много силно срещата, като още от самото начало. Бени МакКарти и Робътс имаха чудесни възможности да открият резултата, но не сполучиха. Първата част завърши наравно, като видимо Роувърс бяха по-силния отбор през първото полувреме.

Отборът на Блекбърн Роувърс победи Нюкасъл с класическото 3:0 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Втората част отново започна с активна игра на Блекбърн. В 61-ата минута Бени МакКарти откри резултата от дузпа, за да изведе домакините напред в резултата. Само пет минути по-късно синьо-белите отново ликуваха, след като засече центриране на Педерсен. В 83-ата минута трагедията на Нюкасъл стана пълна, тъй като Ники Бът бе изгонен за фаул срещу Дън. Блекбърн се възползваха максимално от този факт, като Робъртс вкрата второто си попадение. Той отново засече топката след центриране на Педерсен и оформи класическата победа за Роувърс, за радост на Големия Сам. След тази среща Блекбърн се намира на 16-то място, докато Нюкасъл са 13-ти.

(1-0)    МакКарти 61’

(2-0)
Робъртс 66’

(3-0)
Робъртс 86’

Блекбърн: Робинсън, Ойер, Самба, Нелсен, Уорнок, Емертън, Андрюс, Тугай, Педерсен, Робъртс, МакКарти

Нюкасъл: Гивън, Едгар, Басонг, Колочини, Енрике, Дъф, Гътри, Бът, Н’Зогбия, Коръл, Оуен