2. - Англия
  3. Лампард герой за Челси при победата над Стоук Сити с 2:1

Лампард герой за Челси при победата над Стоук Сити с 2:1

Драматична победа на Челси над Стоук Сити с 2:1 на стадион „Стамфорд Бридж” в Лондон.

Драматична победа постиган тимът на Челси над Стоук Сити с 2:1 в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. На стадион „Стамфорд Бридж” в Лондон домакините губеха с 0:1 до 88-ата минута, но с два късни гола постигнаха трите точки. В герой за „сините” за пореден път се превърна Франк Лампард, който взриви публиката в даденото от съдията продължения.

През първата част „сините” превъзхождаха своя съперник и пропуски направиха Анелка, Калу и Лампард. Нулевото равенство бе логичния краен резултат след 45 минути игра.

През втората част двубоят се разви изключително драматично. Гостите от Стоук първи поведоха в резултата. В 60-ата минута новото попълнение Джеймс Бийти пое добре една топка, подаде към Рори Делап, който без проблеми се справи с Ашли Коул и Алекс, и с прецизен удар направи безпомощен Петър Чех. Последва мигновена реакция на Луиш Фелипе Сколари, който вкара в игра Ди Санто и Жулиано Белети. Последваха атака след атака към вратата на Томас Сьоренсен, но до 88-ата минута гол в неговата врата не падаше. Ди Санто с глава прехвърли топката към Белети и той върна надеждата на феновете на Челси. В даденото от съдията продължение, в мач номер 400 за „сините”, Франк Лампард със страхотен удар от границата на наказателното поле направи 2:1. Победата на Челси изгледа мениджърът на Тотнъм Хари Реднап.

След тази победа Челси заема 3-о място в класирането, на две точки от лидера Манчестър Юнайтед и една от втория Ливърпул. Стоук са 18-и с 21.

Челси – Стоук Сити 2:1
(0:1) Делап 60’
(1:1) Белети 88’
(2:1) Лампард 90’

Челси: Чех; Босингва (78’ Белети), Карвальо, Тери, А.Коул; Лампард, Оби Микел (82’ Сточ), Балак, Малуда (60’ Ди Санто), Калу; Анелка.

Стоук: Сьоренсен; Уилкинсън; Шоукрос, Аб. Файе, Хигинботъм (34’ Грифин); Делап, Уилан, Ам. Файе, Етерингтън (83' Китсън); Бийти, Кресуел.

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори