2. - Англия
  3. Манчестър Сити на девето място в Англия след 2:1 над Нюкасъл

Манчестър Сити на девето място в Англия след 2:1 над Нюкасъл

Манчестър Сити продължи своя възход и след победа с 2:1 над Нюкасъл излезе на девето място в класирането на английската Висша лига. Пред 42 280 зрители на The City of Manchester домакините успяха да спечелят трите точки. Шан-Райт Филипс откри резултата в 17-та минута, а новото попълнение Креъг Белъми вкара при дебюта си за 2:0 в 77-та. Последва почетен гол за Нюкасъл, дело на Каръл в 81-та минута. Марк Хюз пусна в титулярния състав Робиньо, въпреки проблемите му извън терена в последната седмица. Бразилецът игра добре и доказа, че има място в Манчестър Сити. В 17-та минута той Робиньо изведе Шон-Райт Филипс на чиста позиция и той пусна топката покрай вратаря Харпър за 1:0.

Манчестър Сити продължи своя възход и след победа с 2:1 над Нюкасъл излезе на девето място в класирането на английската Висша лига. Пред 42 280 зрители на The City of Manchester домакините успяха да спечелят трите точки.

Шон-Райт Филипс откри резултата в 17-та минута, а новото попълнение Креъг Белъми вкара при дебюта си за 2:0 в 77-ата. Последва почетен гол за Нюкасъл, дело на Каръл в 81-ата минута.

Марк Хюз пусна в титулярния състав Робиньо, въпреки проблемите му извън терена в последната седмица. Бразилецът игра добре и доказа, че има място в Манчестър Сити. В 17-ата минута той Робиньо изведе Шон-Райт Филипс на чиста позиция и той пусна топката покрай вратаря Харпър за 1:0.

Точно час игрово време по-късно Белъми вкара първия си гол за Сити след трансфера от Уест Хям. Той получи удобна топка в наказателното поле след комбинация между Райт-Филипс и Забалета и удвои преднината на Манчестър Сити - 2:0.

Нюкасъл успя да се върне в мача четири минути по-късно. Тогава след грешка на бившия защитник на Челси Уейн Бридж се стигна до опасна атака на гостите. Едгар изведе Карол на чиста позиция и той не сгреши - 2:1 за Манчестър Сити.

До края на мача до промяна на резултата не се стигна и домакините записаха нови три точки в актива си.