2. - Англия
  3. Манчестър Сити надделя трудно с 1:0 над коравия Уигън

Манчестър Сити надделя трудно с 1:0 над коравия Уигън

Манчестър Сити постигна изключително трудна победа над коравия Уигън с 1:0. Това стана в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Домакините бяха по-добри на терена, но въпреки това се добраха много трудно до успеха. Проблемите за Марк Хюз започнаха от изгонването на капитана на тима Ричърд Дън в 54-ата минута.

Домакините започнаха много активно първото полувреме, но въпреки това те не стигаха до гола. Марк Хюз реши да заложи на Стъридж и Робиньо в нападението на тима. Единственото попадение за Сити реализира Пабло Сабалета в 53-ата минута. Той се възползва от центриране на Стъридж и с удар от 20 ярда прати топката в мрежата на Къркланд.

В 54-ата минута капитанът на "гражданите" Ричърд Дън получи червен картон, а жертвата в промяната на схемата на Сити бе асистента за първото попадение на тима Даниел Стъридж, който се наложи да бъде заменен от Хавиер Гаридо в 62-ата минута.

До края на срещата двата тима не успяха да си отбележат попадения и срещата завърши 1:0 в полза на домакините. След този мач Сити заема 11-ото място в класирането с актив от 25 точки, докато Уигън е на 7-ма позиция с 31 точки.

[1:0] Сабалета 53`

Състави:

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Онуоха, Дън, Ричърдс, Бридж, Райт-Филипс, Компани, Елано, Робиньо, Стъридж
Уигън: Къркланд, Мелхиот, Брамбъл, Шарнър, Фигероа, Валенсия, Паласиос, Кетърмоул, Тейлър, Хески, Заки

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори