2. - Англия
  3. Манчестър Юнайтед приема Дарби Каунти, с Уембли като залог

Манчестър Юнайтед приема Дарби Каунти, с Уембли като залог

Манчестър Юнайтед приема Дарби Каунти в мач реванш от полуфиналите на Карлинг Къп. Дарби се намира на 90 минути разстояние то финала на турнира, който ще се играе на митичния стадион Уембли, след изненадващото 1:0 на „Прайд парк”.

Предизвикателството, което стои пред Дарби сега се нарича „Олд Трафорд”. В първия двубой преди 13 дни Крис Комънс отбеляза единственото попадение срещу отбора на Юнайтед, който излезе със селекция далеч от това, което привържениците са свикнали да наблюдават.

Манчестър Юнайтед се намира в добра форма във Висшата лига. „Червените дявлои” успяват да запазят мрежата си чиста в десет поредни срещи, но са също толкова пестеливи и от към реализаторските си способности.

Дарби от своя страна, спечелиха две от трите си срещи за 2009 г, но ще навлязат в днешната среща след загуба срещу Куинс Парк Рейнджърс. Мениджърът Найджъл Клоф разочарова в първата си среща начело на тима и призова футболистите си да обърнат хода на събитията.

Рефер на двубоя ще бъде Майк Дийн, който ще измине кратката дистанция до „лд Трафорд” за днешния двубой.

В директните сблъсъци по между си Дарби разполага с 30 победи, равенствата наброяват 29, а Манчестър Юнайтед са излизали победител от сблъсъка в 42 от срещите.

Стартовите състави ще станат ясно по-късно днес. Очакванията са сър Алекс да даде почивка на по-голяма част от звездите си, включително и Димитър Бербатов. За "червените дяволи" вероятно ще излязат млади попълнения като родриго Посебон, Дани Уелбек и Рафаел.