2. - Англия
  3. Mинимална победа за Уест Хем на "Стейдиъм ъф Лайт" в Съндърланд

Mинимална победа за Уест Хем на "Стейдиъм ъф Лайт" в Съндърланд

Mинимална победа с 1:0 записа тимът на Уест Хем като гост на Съндърланд в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят се игра на „Стейдиъм ъф Лайт” пред 35 000 зрители. Единственият гол в мача бе дело на швейцарския национал Валон Бехрами в 20-ата минута. Бившият футболист на Лацио се възползва от разбъркване в наказателното поле на Съндърланд и след хубав удар с левия крак направи безпомощен вратаря Мартън Фулоп. Бехрами можеше да отбележи още един гол през първата част, но силният му шут срещна горната греда на Съндърланд. За домакините, няколко добри възможности пропиля Джибрил Сисе. Възпитаниците на Рой Кийн се опитаха с постоянни центрирания да изравнят, но господари в наказателното поле на „чуковете” бяха вратарят Робърт Грийн и защитниците Матю Ъпсън и Джеймс Колинс.

След този мач тимът на Джанфранк Дзола вече е 13-и със 17 точки, докато Съндърланд заемат 16-ото място с 15.