2. - Англия
  3. Невероятен Тевес вдъхнови Манчестър Юнайтед за 5:3 срещу Блекбърн

Невероятен Тевес вдъхнови Манчестър Юнайтед за 5:3 срещу Блекбърн

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Блекбърн Роувърс с 5:3 в среща от 1/4-финалите на турнира Карлинг къп. Двубоят се решава само в един мач и така "червените" вече са на полуфинал, където ще трябва да играят с Арсенал, Дарби Каунти или Тотнъм. Димитър Бербатов не бе включен в групата на Юнайтед и титуляр на негово място бе аржентинецът Карлос Тевес. Именно той се превърна в главно действащо лице в този мач.Нападателят се възползва от хубав пряк свободен удар на Райън Гигс в 36-ата минута и Тевес довкара топката за 1:0. Пет минути по-късно "червените" вкараха втори гол. Тевес и Нани разиграха топката с двойно подаване в близост до наказателното поле на Блекбърн. Нани направи 2:0 с удар от дистанция. Гостите се върнаха в срещата минути след подновяването на играта. В 48-ата минута Бенедикт Маккарти успя да намали резултата, след като се възползва от комбинация между Санта Крус и Евънс. Между 50-ата и 54-ата минута Карлос Тевес окончателно реши срещата. Аржентинецът вкара два бързи гола - от дузпа и след подаване на Андерсон. При 4:1 гостите от Блекбърн заиграха по-офанзивно и това даде резултат. Дербишир вкара във вратата на Юнайтед за 4:2 в 85-ата минута след подаване на Маккарти. В последната минута Маккарти вкара от близо своя втори гол в мача, този път асистент бе Дербишир. При 4:3 за Манчестър Юнайтед в последните минути на двубоя отново се намеси аржентинецът Карлос Тевес. Андерсон се опита да намери своя съотборник с далечен пас, Тевес достигна до топката и я прати в мрежата на Блекбърн за крайното 5:3.

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Блекбърн Роувърс с 5:3 в среща от 1/4-финалите на турнира Карлинг къп. Двубоят се решава само в един мач и така "червените" вече са на полуфинал, където ще трябва да играят с Арсенал, Дарби Каунти или Тотнъм.
Димитър Бербатов не бе включен в групата на Юнайтед и титуляр на негово място бе аржентинецът Карлос Тевес. Аржентинецът се превърна в главно действащо лице в този мач. Той се възползва от хубав пряк свободен удар на Райън Гигс в 36-ата минута и довкара топката за 1:0. Пет минути по-късно "червените" вкараха втори гол. Тевес и Нани разиграха топката с двойно подаване в близост до наказателното поле на Блекбърн и португалецът направи 2:0 с удар от дистанция.
Гостите се върнаха в срещата минути след подновяването на играта. В 48-ата минута Бенедикт Маккарти успя да намали резултата, след като се възползва от комбинация между Санта Крус и Евънс.
Между 50-ата и 54-ата минута Карлос Тевес окончателно реши срещата. Аржентинецът вкара два бързи гола - от дузпа и след подаване на Андерсон.
При 4:1 гостите от Блекбърн заиграха по-офанзивно и това даде резултат.
Дербишир вкара във вратата на Юнайтед за 4:2 в 85-ата минута след подаване на Маккарти. В последната минута Маккарти вкара от близо своя втори гол в мача, този път асистент бе Дербишир. При 4:3 за Манчестър Юнайтед в последните минути на двубоя отново се намеси аржентинецът Карлос Тевес. Андерсон се опита да намери своя съотборник с далечен пас, Тевес достигна до топката и я прати в мрежата на Блекбърн за крайното 5:3.