2. - Англия
  3. Нюкасъл се задържа на върха, въпреки напористия Брюж (ВИДЕО)

Нюкасъл се задържа на върха, въпреки напористия Брюж (ВИДЕО)

Бордо би с минимален резултат португалския Маритимо

Отборът на английския Нюкасъл изтръгна равенството на гости на белгийския Брюж в мач от 4 кръг на груповата фаза на Лига Европа. Англичаните стигнаха до 2:2 след като изоставаха с 2 гола и по този начин запазиха лидерската си позиция в група "D".

Още в 14-та минута Райън Донк намери с 40-метрово подаване Иван Триковски, който красиво преодоля бранител на гостите и откри за 1:0. В 19-та минута Йеспер Йоргенсен покачи на 2:0 с далечен удар по земя, който стражът Крул не успя да парира.

В 42-та минута обаче Върнън Анита отбеляза невероятно красиво попадение от воле след като беше на точното място, за да посрещне една изчистена топка на около 20-метра диагонално от вратата на домакините. Само секунди по-късно двамата братя Амеоби в състава на островитяните изработиха изравнителен гол. По-младият Сами напредна през центъра и изведе добре батко си Шола, който хладнокръвно вкара за 2:2 от малък ъгъл.

До края на двубоя нови попадения нямаше и статуквото се запази. След хикса "свраките" са на първо място в таблицата на група "D" с 8 точки пред Бордо със 7 и Брюж с 4 пункта. Последен е португалският Маритимо само с 2 точки.

В другия мач от групата Бордо надделя с минималното 1:0 над гостуващия Маритимо, като единственият гол отбеляза Давид Белион още в 16-та минута.