2. - Англия
  3. Стенли игра за победата на Вила над Блекбърн за „Азия Kъп” (видео)

Стенли игра за победата на Вила над Блекбърн за „Азия Kъп” (видео)

С този успех Вила се класира за финала на турнира „Азия къп”

Отборът на Астън Вила със Стилян Петров в състава си се класира за финала на приятелския турнир в Хонг Конг Barclays Asia Trophy след успех срещу Блекбърн с 1:0 в един неособено качествен мач, за което спомогна и ужасно топлото време при което се игра двубоя.

Победното попадение падна в началото на 2-рото полувреме и бе дело на Дарън Бент, който оползотвори центриране на Бари Банън отдясно. Българският капитан на Вила Стилян Петров остана на терена 70 минути, след което бе заменен. Като цяло нямаше сериозни положения пред двете врати, като все пак трябва да се отбележат две добри намеси на новия вратар на Астън Вила Шей Гивън, както и една на Пол Робинсън от Блекбърн.

Във втория полуфинал по-късно днес вицешампионът на Англия за миналия сезон Челси ще срещне местния шампион Китчи. Двубоят ще започне от 15.30 българско време.

Астън Вила - Блекбърн 1:0
1:0 Бент (48)

Астън Вила: Гивън, Л. Йънг, Р. Дън, Уорнък, Колинс, Петров, Макун, Банън, Хески, Бент, Агбонлахор;
Блекбърн: Робинсън, Салгадо, Живе, Самба, Олсон, Д. Дън, Емертън, Формика, Нзонзи, Педерсен, Робъртс;

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)