2. - Англия
  3. Стенли на полуфинал за "Карлинг Къп"

Стенли на полуфинал за "Карлинг Къп"

Петров записа цял мач при успеха на Астън Вила над Портсмут с 4:2 на „Фратън Парк” в среща от 1/4-финалите на надпреварата. Българинът си отбеляза автогол, но той не се оказа фатален. Играчите на Мартин О’Нийл обърнаха развоя на срещата, стигайки до крайния успех.

Капитанът на Астън Вила и български национал Стилиян Петров ще играе  полуфинал на турнира „Карлинг Къп”.

Стенли записа цял мач при успеха над Портсмут с 4:2 на „Фратън Парк” в среща от ¼-финалите на надпреварата. Българинът си отбеляза автогол, но той не се оказа фатален. Играчите на Мартин О’Нийл обърнаха развоя на срещата, стигайки до крайния успех.

В 10-ата минута Уебър центрира от ъглов удар, топката рикошира в Петров и Гузан бе безпомощен – 1:0 за домакините, водени от новия си мениджър Аврам Грант.

Само 2 минути по-късно обаче Хески възстанови равенството, пронизвайки вратаря Безович. След самостоятелен пробив в 27-ата минута Милнър даде преднина на гостите, а до края на полувремето Портсмут не успя да стигне до равенството.

В 74-ата минута Вила стигна до трети гол. Ашли Йънг центрира отдясно, топката стигна до Даунинг и той бе безпощаден – 3:1.

Ветеранът в състава на Портсмут Кану върна интригата в 87-ата минута, но две по-късно Йънг се възползва от пас на Агбонлахор и оформи крайното 4:2 в полза на Астън Вила.

Грант записа втора поредна загуба начело на Портсмут, след като дебютира с поражение от Манчестър Юнайтед през уикенда в среща от Висшата лига. Тимът на Мартин О’Нийл пък вече чака съперника си на полуфиналите.

(2:4) А.Йънг 89’

ПОРТСМУТ: Бегович; Ванден Боре, Кабул, Бен Хаим, Хрейдарсон; Йебда, Браун, А. Хюз, Белхадж; Уебър (67’ Кану), Утака (75’ Пикион)

АСТЪН ВИЛА
: Гузан; Л. Йънг, Дън, Куеяр, Уорнък; Милнър, Ст. Петров, Даунинг, А. Йънг; Хески, Агбонлахор

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Браун, Ванден Боре, Кабул (П), Милнър, Агбонлахор (АВ)
СТАДИОН: "Фратън Парк", Портсмут
Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)