2. - Англия
  3. Стоук Сити и Хъл Сити завършиха 1:1 в дербито на новаците

Стоук Сити и Хъл Сити завършиха 1:1 в дербито на новаците

Отборите на Стоук Сити и Хъл Сити не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мача по между им от 15-ия кръг на английската Висша лига. Зрителите на „Британиа Стейдиъм” станаха свидетели на един напрегнат и равностоен двубой между „грънчари” и „тигри”, който в крайна сметка не излъчи победител.

Двата отбора предложиха много битка от самото начало на двубоя, но липсваха сериозните голови възможности. Все пак домакините бяха по-активният отбор на терена, но изненадващо първия гол бе в полза на Хъл Сити. В добавеното време на първата част Марлън Кинг се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Стоук, след центриране от пряк свободен удар. Първо Търнър игра с глава, след което топката попадна в краката на Кинг и той не сгреши – 0:1.

През второто полувреме домакините опитаха да натиснат своя съперник и логично се добраха до изравнителен гол в 72-та минута. Рикардо Фулър се откъсна от отбраната на гостите и бе съборен от вратаря на Хъл Майхил. Впоследствие именно Фулър реализира отсъдената от съдията дузпа и изравни резултата – 1:1. До края на срещата двата отбора предпочетоха да запазят получилото се равенство и до по-сериозни положения за гол така и не се стигна.

С този резултат Хъл остана на 6-о място с актив от 23 точки, а Стоук се изкачи на 13-а позиция и вече има събрани 18 точки в актива си.