2. - Англия
  3. Тотнъм изпусна Помпи у дома - 1:1

Тотнъм изпусна Помпи у дома - 1:1

Отборите на Тотнъм и Портсмут завършиха наравно 1:1 в срещата по между им от 22-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" бяха по-добрият тим на терена, но многото пропуски костваха победата на момчетата на Хари Реднап.

От самото начало Тотнъм започна по-активно срещата и можеше да стигне до гол, но удари на Дефоу и Модрич преминаха в страни от целта. През по-голямата част от първото полувреме Помпи се отбраняваше, но в 40-та минута именно пред гостите се откри най-чистата възможност. Дейв Нюджънт излезе очи в очи с вратаря, но ударът му бе твърде лек и Гомеш спаси.

Срещата се отвори далеч повече през втората част, а Тотнъм продължи да бъде по-активния тим на терена, но изненадващо първият гол падна именно в тяхната врата. Този път Нюджънт се реваншира за пропуска си през първата част. В 59-ата минута бившият нападател на Престън стреля силно от границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на домакините. „Шпорите” реагираха като ужилени и само 10 минути по-късно бившият стрелец на Помпи Джърмейн Дефоу възстанови равенството с хубав удар от границата на наказателното поле. До края на срещата Тотнъм бе отборът, който диктуваше събитията, но за съжаление на Хари Реднап не успяха да вземат победата. Най-големият пропуск в мача направи появилият се като резерва Дарън Бент, който стреля с глава от 2 метра, но не успя да улучи вратата. Така резултатът остана непроменен, а „шпорите” само могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Така с това равенство Тотнъм се изкачи на 16-о място с актив от 21 точки, докато Портсмут е 12-и с 24.

0:1 Нюджънт 59’
1:1 Дефоу 70’

Тотнъм: Гомеш, Чорлука, Кинг (Доусън), Уудгейт, Бейл (Бентли), Ленън, Зокора, О’Хара, Модрич, Павлюченко (Бент), Дефоу

Портсмут
: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Беладж, Нюджънт (Утака), Дейвис, Кабул (Уилсън), Кранчар (Хрейдарсон), Траоре, Крауч

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори