2. - Англия
  3. Тотнъм обърна Бърнли и вече гледа към финала на Карлинг Къп

Тотнъм обърна Бърнли и вече гледа към финала на Карлинг Къп

Отборът на Тотнъм направи страхотен обрат срещу тима на Бърнли за 4:1 и вече е с единия крак на финала на Карлинг Къп - трофеят, който "шпорите" спечелиха през миналата година. Споменът за триумфа срещу Челси с 2:1 все е още пресен в съзнанието на феновете на Тотнъм. Димитър Бербатов също остана с принос към успеха на "шпорите", отбелязвайки изравнителното попадение от дузпа.

Малко преди полуфиналната среща на "Уайт Харт Лейн" представиха новото си старо попълнение Джърмейн Дефоу.

Сега обаче на пътя на лондончани бе застанал "убиецът на Лондонски гиганти" Бърнли. Скормният тим от Чемпиъншип вече отстрани по пътя си Челси и Арсенал.

Срещата изненадващо започна с лек превест за гостите и логичното се случи още в 15-ата минута на срещата. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Крис Ийгълс направи страхотен пробив отдясно и подаде отличен пас към непокрития Патерсън, за когото не бе проблем да вкара топката във вратата от около 2 метра - 0:1. Домакините реагираха като ужилени и започнаха да редят атака след атака, но организираната игра на Бърнли в защита и добрите реакции на вратаря Йенсен попречиха на Тотнъм да стигне до изравнителния гол. Така на почивката изглеждаше, че Бърнли е на път да вземе скалпа на още един гранд от Лондон.

През втората част обаче картината се промени моментално и отборът на Тотнъм буквално прегази своя съперник. Още в 47-та минута централният бранител Майкъл Доусън засече центриране на О\'Хара от корнер и прати топката с глава зад вратаря на гостите - 1:1. Само 5 минути по-късно О\'Хара се превърна в голмайстор и с хубав удар с левия крак вкара втория гол за своя отбор и с това домакините направиха пълен обрат. Това обаче не спря възпитаниците на Хари Реднап и те продължиха да нападат. В 65-ата минута Роман Павлюченко покачи на 3:1 от близко разстояние, а само минута по-късно Майкъл Дъф от състава на гостите си отбеляза нелеп автогол, с което оформи крайното 4:1.

Така почти не остават шансове за Бърнли да стигне до финала, след като ще трябва да победи Тотнъм с минимум 3:0 на реванша.

0:1 Патерсън 15\'
1:1 Доусън 47\'
2:1 О\'Хара 52\'
3:1 Павлюченко 65\'
4:1 Дъф (авт) 67\'

Тотнъм: Гомеш, Чорлука, Доусън, Уудгейт, Бейл, Ленън, Модрич, Зокора, Бентли (О\'Хара), Кембъл, Павлюченко

Бърнли: Йенсен, Алекзандър, Дъф, Карсли, Джордан, Гудйонсон (Макдонълд), Ийгълс, Патерсон, Елиат, Блейк (Родригес), Маккан

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)