2. - Англия
  3. Тотнъм победи Стоук Сити с 3:1 и изплува от дъното

Тотнъм победи Стоук Сити с 3:1 и изплува от дъното

Отборът на Тотнъм постигна ценна победа с 3:1 у дома срещу Стоук Сити в среща от 23-ия кръг. „Шпорите” се върнаха на победния път, докато положението на „грънчарите” става все по-тежко.

Още от самото начало Тотнъм наложи домакински натиск и това доведе до бърз гол. В 8-та минута Аарън Ленън премина на скорост през Уилкинсън и с техничен удар прокара топката между краката на вратаря Сьоренсен – 1:0. Голът даде криле на домакините и още в 21-та минута резултатът стана 2:0. Джърмейн Дефоу се възползва от хубав пас на Роман Павлюченко и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Сьоренсен. Не бяха минали и 5 минути, а резултатът вече стана 3:0, а този път в прегръдките на съотборниците си попадна централният бранител Майкъл Доусън, който засече с глава центриране на Лука Модрич. До края на полувремето домакините намалиха темпото и резултатът остана непроменен – 3:0

През втората част футболистите на Стоук Сити бяха далеч по-активни и започнаха да редят атака след атака. В 50-ата минута Бийти пропусна с глава, а 7 минути по-късно бившият нападател на Евертън се реабилитира за пропуска си. Бийти се възползва от грешка в отбраната на гостите и отблизо отбеляза първия си гол с екипа на „грънчарите” – 3:1. Силите на гостите обаче не стигнаха за повече и така Тотнъм успя да запази успеха си.

Така след този мач Тотнъм излезе от опасната зона и вече е 13-и с актив от 24 точки, докато Стоук остана 19-и с 21 точки.