2. - Англия
  3. Тотнъм прегази Нюкасъл с 4:0, Адебайор няма спирка (ВИДЕО)

Тотнъм прегази Нюкасъл с 4:0, Адебайор няма спирка (ВИДЕО)

Стоук Сити и Суонзи се задоволиха с по точка на "Британия" след 1:1

Тотнъм се разправи с Нюкасъл и спечели с 4:0 визитата на „Сейнт Джеймсис Парк” в междинния 26-ти кръг на Висшата лига. Два гола на Адебайор и попадения на Паулиньо и Шадли донесоха убедителен успех на „шпорите”, които остават на три точки зад четвъртия Ливърпул. Отново тогоанецът бе сърцето и душата на лондочани с два гола и дейно участие при попадеието нан Паулиньо.

Тотнъм започна по-добре от самото начало и Муса Дембеле надви с физика Сантон и пусна за Адебайор, но ударът на нападателя бе отклонен в корнер.

Папис Сисе започна като титуляр за сефте от 4 месеца за „свраките” и трябваше да открие резултата, но прати право в тялото на Уго Лорис от няколко метра.

Адебайор откри резултата в 19-ата минута, когато Тим Крул изпусна центриране на Набил Бенталеб отляво и тогоанецът лесно вкара за 1:0.

Сами Амеоби опита да изравни с индивидуален рейд, но Юнес Кабул го спря. Аарън Ленън се оказа с топка в крака в другото наказателно поле, но купа защитници го обгради и блокира.

7 минути след почивката Крул изби удар на Адебайор, но Паулиньо бе точен при добавката – 2:0.

Алан Пардю пусна Бен Арфа и домакините натиснаха, но Пол Дъмет стреля покрай целта.

Адебайор заби удара си в земята и топката прехвърли Тим Крул за 3:0. В края Насер Шадли сложи точка на спора с чудесен удар фалцов удар от разстояние за 4:0.

Тотнъм е пети с 50 точки, само на 7 зад лидера Челси и на 3 зад четвъртия Ливърпул. Нюкасъл има 37 на 9-та позиция.

На „Британия” Стоук Сити и Суонзи направиха 1:1.

Мачът бе пред отлагане заради лошото време, но в крайна сметка започна с 15 минути по-късно и стартира в 22:00 българско време.

„Гръчначрите” поведоха в 17-ата минута след голямо меле, в което най-съобразителен се оказа Питър Крауч, който направи 1:0 с третия си гол в 4 мача срещу Суонзи на „Британия”.

„Лебедите” контролираха мача след гола и 7 минути след началото на втората част Чико засече центриране на Пабло Ернандес за 1:1.

Шоукрос изчисти от голлинията на домакините 13 минути преди края, а гостите имаха късмет, че не бяха санкционирани с дузпа в 87-ата минута, когато Уилямс спъна Крауч и ремито се запази.

Стоук Сити е 14-ти с 26 точки, докато Суонзи има 27 на 12-та позиция.
Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)