2. - Англия
  3. Уест Хем с лесна победа срещу Хъл Сити - 2:0

Уест Хем с лесна победа срещу Хъл Сити - 2:0

Отборът на Уест Хем продължи силната си серия у дома и записа нова победа. Този път „чуковете” се справиха с „тигрите” от Хъл Сити с 2:0 и задълбочи кризата в лагера на гостите. И в двата отбора имаше дебютанти в този мач. За Уест Хем на терена се появи като резерва рекордната покупка на тима Савио Нсареко, докато за Хъл, също като резерва, в игра влезе бившият халф на Фулъм Джими Булард.

Домакините започнаха по-добре срещата и можеха да открият резултата още в 6-ата минута, но Карлтън Коул загуби контрол върху топката и тя му бе избита. Атаките на гостите бяха епизодични, но при една от тях Даниел Кузен можеше да открие резултата, но топката му бе избита в последния момент от бранител на домакините. Стигна се до 32-та минута, когато Давиде Ди Микеле се възползва от грешка в отбраната на гостите и отблизо прати топката в мрежата на Дюк – 1:0. Хъл опита веднага да се върне в мача, но пропуски направиха Джеовани и Кузен.

През втората част Уест Хем заигра по-уверено и логично стигна до втори гол. В 50-ата Ди Микеле стреля в гредата отблизо, след което Карлтън Коул се възползва от ситуацията и прати топката в опразнената врата. Оттук до края на срещата Хъл Сити хвърли всичко в атака, но отбраната на „чуковете” и вратарят Грийн се справиха и удържаха преднината на своя тим.

Така с тази победа Уест Хем вече е 8-и с актив от 32 точки, докато Хъл се свлече на 10-а позиция с 27 точки в своя актив.

1:0 Ди Микеле 33’
2:0 Коул 50’

Уест Хем: Грийн, Колинс, Нийл, Ъпсън, Илунга, Бехрами, Паркър, Колинсон (Фубер), Нобъл (Боа Морте), Ди Микеле (Савио), Коул

Хъл Сити: Дюк, Рикетс, Търнър, Заяте, Доусън, Марни (Менди), Ашби, Килбан, Джеовани (Булард), Кузен, Манучо (Фаган)

Главен съдия: Хауърд Уеб
Стадион: Ъптън Парк