2. - Англия
  3. Уест Хем удари Фулъм – 3:1

Уест Хем удари Фулъм – 3:1

Отборът на Уест Хем продължи силната си серия у дома и записа нова победа. „Чуковете” удариха с 3:1 тима на Фулъм в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Звездата на домакините Крейг Белами остана извън групата за мача, заради трансферната сага около него.

Още в самото начало Уест Хем започна да реди атака след атака и логично стигна до откриването на резултата. В 7-та минута Давид Ди Микеле се възползва от неразбирателство между защитника на Фулъм Джо Пентстил и вратаря Шварцер. Италианецът се промъкна между двамата и с техничен удар прати топката в опразнената мрежа. В 22-та минута Фулъм възстанови равенството, а в герой за тима се превърна бившият играч на Уест Хем Пол Кончески. Левият бранител вкара един от най-красивите голове за сезона с хубав удар с левия крак от близо 30 метра.

През втората част Уест Хем вдигна оборотите и заслужено стигна до успеха. В 59-та минута Кончески се превърна в антигерой, като събори Карлтън Коул на земята и съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Марк Нобъл бе точен от бялата точка и отново върна преднината на своя отбор. В 76-ата минута Коул увенча добрата си игра с гол и покачи на 3:1. Нападателят бе изведен брилянтно от Ди Микеле и с техничен удар преодоля Шварцер, с което оформи и крайния резултат.

Така с този успех Уест Хем се изкачи на 8-о място с актив от 29 точки, докато Фулъм вече е 10-и с 26.

1:0 Ди Микеле 7’
1:1 Кончески 22’
2:1 Нобъл 60’
3:1 Коул 76’

Уест Хем: Грийн, Нийл, Колинс, Ъпсън, Илунга, Бехрами, Паркър, Нобъл (Фубер), Колинсън (Мълинс), Коул, Ди Микеле (Дайър)

Фулъм: Шварцер, Пентстил, Хюз, Хангеланд, Кончески, Демпси, Мърфи, Етуху (Андерсен), Дейвис (Гера), Джонсън, Замора (Невланд)