2. - Англия
  3. Уест Хем удари Хартлипул с 2:0 като гост за Купата

Уест Хем удари Хартлипул с 2:0 като гост за Купата

Отборът на Уест Хем постигна победа с 2:0 при гостуването си на Хартлипул в среща от 4-ия кръг на турнира за Купата на Англия, играна на „Виктория Парк” в Хартлипул. Уест Хем бе по-добрият тим на терена през по-голямата част от срещата и заслужено, макар и трудно, стигна до успеха.

През първата част „чуковете” атакуваха по-често, но пропуски направиха Нобъл и Фобер. Домакините пък направиха една единствена по-сериозна атака, при която Майкъл Макей стреля с глава, но ударът му бе избит от голлинията от Скот Паркър. Така се стигна до края на полувремето, когато Уест Хем нанесе своя удар. В 44-та минута Валон Бехрами вкара страхотен гол с хубав удар от границата на наказателното поле – 0:1. Още в следващата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Нелсън от състава на Хартлипул игра с ръка в наказателното поле, въпреки че на повторението се видя, че играта с ръка е била извън пеналта. Марк Нобъл бе точен от бялата точка, с което удвои преднината на своя тим малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме.

През втората част домакините опитаха да се върнат в мача, но футболистите на Уест Хем стояха по-добре на терена и не позволиха да се стигне до гол в тяхната вратата.

Така резултатът остана непроменен, а Джанфранко Дзола и неговите момчета се класираха за следващия кръг на надпреварата.