2. - Англия
  3. Уигън с класика срещу Блекбърн

Уигън с класика срещу Блекбърн

Така с тази победа Уигън се изкачи на 9-о място и вече има 22 точки в своя актив, докато Блекбърн записа 7-та си поредна загуба и остана в зоната на изпадащите на 19-та позиция с актив от едва 13 точки. Може би това бе последния мач за Пол Инс начело на тима.

Уигън постигна разгромна победа у дома срещу тима на Блекбърн в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига, с което задълбочи кризата в тима на гостите и почти сигурно уволни Пол Инс.

Домакините започнаха силно мача и още в 12-та минута всичко бе ясно. Първо Емил Хески се разписа в 10-та минута, след като се възползва от прекрасно центриране на Стивън Уорнък. Само 2 минути по-късно Антонио Валенсия покачи на 2:0, след пас на Марио Мелхиот. Срещата продължи с предимство за домакините и само липсата на късмет попречи на Уигън да стигне до нов гол. Все пак в 77-та минута „Латикс” стигнаха до 3-то попадение. Лий Кетърмол бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и отблизо не сгреши за 3:0. Никаква игра от страна на Блекбърн и нови проблеми за Пол Инс.