2. - Англия
  3. Уотфорд изхвърли Кристъл Палас от ФА Къп, след 7-голов трилър

Уотфорд изхвърли Кристъл Палас от ФА Къп, след 7-голов трилър

Отборите на Уотфорд и Кристъл Палас сътвориха един от най-интересните мачове от 4-ия кръг на турнира за Купата на Англия (ФА Къп), след като си отбелязаха цели 7 гола. В крайна сметка Уотфорд победи с 4:3 и се класира за следващия кръг на турнира.

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 в полза на „стършелите”, след като Демерит в 17-ата и Корк в 27-та минута дадоха аванс на своя отбор.

Истинският екшън обаче бе през втората част. Първо Крис Хил от състава Палас върна един гол в 48-та минута, а след това в рамките само на 3 минути Уотфорд направи резултата 4:1. Уейн Хоскинс в 67-та и Гжегош Расияк в 70-ата бяха точни за своя отбор и по всичко личеше, че победата е в кърпа вързана на домакините. Във финалните няколко минути обаче „орлите” върнаха две попадения, чрез бранителя Пол Айфил и домакините трябваше да треперят до последния съдийски сигнал.

Все пак Уотфорд удържа победата и се класира за следващия кръг на турнира.