2. - Англия
  3. Вердер смачка Удинезе с 3:1 у дома

Вердер смачка Удинезе с 3:1 у дома

Вердер напомни за себе си и постигна убедителна победа с 3:1 над италианския Удинезе в 1/4 финален мач от турнира за Купата на УЕФА. Момчетата на Томас Шааф бяха абсолютни господари на терена и напълно заслужено спечелиха мача.

Бразилският плеймейкър на домакините Диего за пореден път доказа, че е най-важната фигура в състава. Той съумя да открие резултата в 34-ата минута, след като отправи силен изстрел от 18 ярда и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Натискът на Вердер логично продължи, но през първото полувреме бременчани така и не успяха да отбележат втори гол. През второто полувреме гостите от Удине започнаха доста активно. В 47-ата минута Фабио Куалиарела отправи изстрел с левия крак към вратаря на домакините, но безуспешно. Постепенно футболистите на Вердер овладяха инициативата и се стигна до 67-ата минута, когато Бразилецът си отново с ефектен удар вкара втория гол в мача. Само две минути по-късно Уго Алмейда даде край на надеждите на Удинезе с трето попадение. Все пак силите на Удинезе стигнаха до почетно попадение, което бе отбелязано от Фабио Куалиарела в 87-ата минута

Реваншът е след седмица на "Фриули" в Удине.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)