Антов герой за Монца в контрола, наниза два гола (ВИДЕО)

Българинът игра силно срещу Санджуалино

Българският бранител Валентин Антов бе героят на деня за новака в Серия А Монца, както пише сайтът на „бианкоросите“. Причината за тази похвала са двете попадения на родния защитник в последната предсезонна контрола на тима. Тя бе спечелена с 3:2 над играещия в Серия Ц Санджулиано.

Антов остана на терена през целия мач и се отплати за доверието на треньора си Джовани Стропа не с едно, а с две попадения. Монца изостана в резултата в 28-ата минута, но само четири по-късно защитникът изравни, разписвайки се с глава след центриране на юношата на Аталанта Андреа Колпани.

Отборът му отново изостана в самия край на полувремето. След почивката обаче “бианкоросите” обърнаха развоя. Първо Карлос Аугусто възстанови равенството в 77-ата минута, а още само 5 по-късно Антов направи обрата пълен, разписвайки се за втори път след удар с глава при центриране на Колпани.

След седмица е първият официален мач на тима на Антов и той е срещу Фрозиноне за Купата на Италия.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер