2. - Българи в чужбина
  3. Благо донесе точка в тежък мач на Терек (видео)

Благо донесе точка в тежък мач на Терек (видео)

Българинът се отличи с жълт картон и гол при тежкото гостуване на Ростов

Българинът Благой Георгиев вкара единственото попадение за своя тим Терек (Грозни) при днешното гостуване на Ростов. Георгиев и компания спечелиха в мач от 41 кръг  твърде важна точка срещу пряк съперник за оцеляване в руския елит.

Срещата започна катастрофално за гостите, тъй като Роман Адамов даде преднина на Ростов още в 3-та минута. Статистиката сочеше, че домакините са безмилостни през настоящия сезон и не са губили, като поведат с 1:0. Отделен факт бе информацията, че Терек нямаше победа над сегашния си съперник в последните 4 гостувания.

Все пак Терек не се отказваше и атакуваше, като в 36-та минута Благо си изкара жълт картон. Само две минути по-късно обаче той успя да изравни резултата в твърде важния сблъсък. До края статуквото остана непроменено и с хикса Терек е 11-ти с 45 точки пред 12-тия Ростов с актив от 44 т.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0