2. - Българи в чужбина
  3. Благо с асистенция, Терек на 1/4финал за купата

Благо с асистенция, Терек на 1/4финал за купата

Терек (Грозни) с Благой Георгиев се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Русия след продължения и победа с 3:1 над Локомотив Москва.

В редовното време двубоят завърши 1:1, а домакините от Грозни вкараха два гола в продълженията. Терек поведе в 26-ата минута от дузпа, реализирана от Аилтон Алмейда. Локомотив Москва изравни чрез Фелипе Кайседо в 82-ата минута и срещата влезе в продължения.

В 104-ата минута Благой Георгиев центрира в наказателното поле, Ферейра спечели борбата и подаде на Уницев, който вкара за 2:1. Четири минути по-късно домакините сломиха тотално играчите на Локомотив Москва.

Българският полузащитник центрира към далечната греда, Аилтон изскочи зад гърба на защитата и реализира за крайното 3:1. На 1/4-финалите Терек Грозни ще се изправи срещу Ростов.