2. - Българи в чужбина
  3. Чавдар Янков и Ростов паднаха в краката на шампиона

Чавдар Янков и Ростов паднаха в краката на шампиона

Българинът изигра малко повече от час игра при разгромната загуба от Зенит

Българинът Чавдар Янков и неговият Ростов записаха разгромно поражение в гостуването си на Зенит (Санкт Петербург) в среща от 13-ия кръг на руския шампионат. Тимът на българина загуби с 0:4 от шампиона на страната, а Янков бе заменен в 67-ата минута на двубоя.

Зенит поведе още в 1-ата минута чрез гол на Йонов, а до края на първото полувреме домакините от стадион „Петровски” достигнаха до втори гол, който бе дело на Лазович в заключителните минути на първата част.

През второто полувреме домакините отбелязаха още две попадения. Хущи направи преднината на шампионите класическа в 71-ата минута, а крайното 4:0 оформи Букхаров в последните секунди на срещата.

След успеха Зенит оглави класирането и е с 23 точки, но има два мача повече от ЦСКА Москва, който в този кръг домакинства на Анжи Махачкала. Чавдар Янков и Ростов са 13-ти с 12 точки.

В друг мач от днес Локомотив (Москва) постигна драматичен успех в домакинството си на Спартак Налчик.
Тимът от руската столица спечели с 3:1, като второто и третото попадение дойдоха в заключителните минути на срещата.

Успехът отрежда на Локомотив 3-ото място, където московският тим има 22 точки. Спартак Налчик е предпоследен, на 15-ата позиция с 9.

По-рано през деня пък Том Томск и Спартак (Москва) не се победиха и завършиха при равенство 1:1.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)