2. - Българи в чужбина
  3. Димитър Рангелов пропусна дузпа, Люцерн отпадна от турнира за купата на Швейцария

Димитър Рангелов беше титуляр и пропусна дузпа за Люцерн при изненадващото отпадане на елитния отбор в първия кръг на турнира за купата на Швейцария

Димитър Рангелов беше титуляр и пропусна дузпа за Люцерн при изненадващото отпадане на елитния отбор в първия кръг на турнира за купата на Швейцария. Люцерн загуби като гост с 5:6 след дузпи от третодивизионния Делемон, като в редовното време и продълженията двата отбора завършиха наравно 1:1.

Още във втората минута на срещата българският национал получи възможност да се разпише от дузпа, но ударът му от бялата точка не беше точен.

В 14-ата минута Сене изведе домакините от Делемон напред в резултата, но само 60 секунди по-късно Жига изравни.

Рангелов остана на терена до 56-ата минута, когато беше заменен от парагваеца Дарио Лескано.

При изпълнението на дузпите Люцерн вкара пет от осем, докато футболистите на Делемон бяха точни шест пъти от осемте си опита от бялата точка.