2. - Българи в чужбина
  3. Фатална грешка на Сираков носи поражение на Амкар срещу Спартак (М)

Фатална грешка на Сираков носи поражение на Амкар срещу Спартак (М)

Феновете на Спартак напуснаха стадиона, скандирайки "Нашето име е повече от парите"

Спартак (Москва) победи Амкар (Перм) с 1:0 в 29-ия кръг на първенството в Русия.

Победният гол за московчани вкара Юра Мовсисян в 31-та минута след груба грешка на българския защитник на Амкар Захари Сираков, който игра всичките 90 минути. Георги Пеев, който бе с капитанската лента на отбора също започна като титуляр, но бе сменен в 64-та минута от нападателя Игор Пикушчак.

В 15-та минута на мача голяма част от привържениците на Спартак напуснаха демонстративно стадиона в знак на протест срещу слабите резултати през пролетния полусезон. Преди да напуснат стадиона недоволните запалянковци скандираха "Нашето име е повече от парите".

Амкар е на 9-то място във временното класиране на първенството с 37 точки и един мач повече. Лидер е Зенит - 60 точки, следван от Локомотив - 59 точки, ЦСКА - 58 точки, Динамо - 49 точки, Спартак (Москва) - 47 точки и мач повече.

В Никозия: АПОЕЛ смени 4 треньорa за 6 месеца

Георги Костадинов пак ще има нов наставник

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)