2. - Българи в чужбина
  3. Газиантепспор и Ивелин Попов с неприятна загуба от Фенербахче

Газиантепспор и Ивелин Попов с неприятна загуба от Фенербахче

Отборът на българския нападател отстъпи с 1:3 като гост на Фенербахче

Отборът на Фенербахче нанесе неприятна загуба на Газиантепспор, където играе българинът Ивелин Попов. Нашият нападател изигра пълни 90 минути, а тимът му отстъпи с 1:3 в гостуването си от 19-ия кръг на турското първенство. Освен това, Газиантепспор завърши срещата с девет души след червените картони на Зенгин и Суме. Първият футболист бе изгонен в продължението на първата част, а вторият – в продължението на втората.

Иначе Газиантеспор имаше аванс от един гол на почивката на мача, след като Хас даде преднина на гостите още в 12-ата минута. През второто полувреме обаче Фенербахче достигна до цели три гола, които осигуриха победата на домакините. Сток изравни в 76-ата минута, а в 77-ата пълният обрат в мача бе факт, след като Кристиан Барони се разписа за 2:1. В продължението на двубоя Топуз наниза третия гол във вратата на съперника.

След поражението Газиантепспор се намира на 14-ото място с 19 точки. Фенербахче е на 2-ата позиция с 39 пункта.