2. - Българи в чужбина
  3. Илиан Илиев дебютира със загуба в Ангола

Илиан Илиев дебютира със загуба в Ангола

Воденият от Илиев клуб от Луанда претърпя домакинско поражение с 1:3 от шампиона Кабускорп

Българският специалист Илиан Илиев дебютира със загуба на кормилото на Интерклубе в анголското футболно първенство. Воденият от Илиев клуб от Луанда претърпя домакинско поражение с 1:3 от шампиона Кабускорп в мач от 12-ия кръг на надпреварата.

Старши треньор на гостите е друг българин Едуард Ераносян. Кабускорп поведе в последните секунди на първата част с попадение на Лове Кабунгула, но Антонио Пати изравни в 50-ата минута.

Жорже Фистон даде нов аванс на гостите в 72-ата минута, а малко преди края Алберт Мейонг оформи успеха на шампионите с трети попадение.

"Играхме добре през по-голямата част от мача. За съжаление ни липсваше спокойствие и концентрация в последните минути и на двете полувремена. Отборът е подготвен. Разиграва добре топката, но трябва да работим върху подобряване на ефективността в завършващата фаза", коментира след срещата Илиев.

С успеха Кабускорп се утвърди на третото място с 26 точки, а Интерклубе е девети с 16 точки. Лидер е Рекреативо до Либоло с 32 точки, пред Бенфика Луанда с 27 точки.

В Никозия: АПОЕЛ смени 4 треньорa за 6 месеца

Георги Костадинов пак ще има нов наставник

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК

Българската звезда остава и догодина, твърди близка до клуба медия

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)