2. - Българи в чужбина
  3. Иванков с цял мач при здрав бой над Генчлербирлиги – 5:1

Иванков с цял мач при здрав бой над Генчлербирлиги – 5:1

Шампионът Бурсаспор постигна изключително ценна победа в борбата си запазване на титлата, след като размаза тима на Генчлербирлиги като гост с 5:1

Шампионът Бурсаспор постигна изключително ценна победа в борбата си запазване на титлата, след като размаза тима на Генчлербирлиги като гост с 5:1. Двубоят се игра на стадион „Анкара Ондокюз Маис” и бе от програмата на 17-ия кръг на турската Супер лига.

Бившият български национал Димитър Иванков пък бе титуляр за гостите през целия мач и за пореден път показа страхотната си класа.

Двубоят започна двуостро, а първи до гол стигнаха гостите, след като в 17-ата минута Йълдъръм бе точен за 1:0. Генчлербирлиги обаче успя да изравни в 26-ата, но след това на терена имаше само един отбор – този на шампионите. В 28-ата минута Ипек изведе Бурса напред , а в 45-ата Йълдъръм покачи на 3:1 в 45-ата.

През втората част събитията на терена не се промениха кой знае колко и в 53-ата минута Бахадир се разписа за 4:1. Крайното 5:1 пък оформи Нунес в 88-ата минута.

След тази победа Бурсаспор остава на 2-о място във временното класиране, като вече има актив от 37 точки, на 5 зад лидера Трабзонспор. Домакините от Генчлербирлиги пък са 14-и със 17 пункта.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0