2. - Българи в чужбина
  3. Касъмпаша на Сърмов и Хичо изпадна от елита на Турция

Касъмпаша на Сърмов и Хичо изпадна от елита на Турция

След днешния мач на отбора стана ясно, че догодина Касъмпаша ще играе във второто ниво на турския футбол

Отборът на Касъмпаша, където играят българите Георги Сърмов и Николай Димитров, изпадна от елита на Турция, след като завърши при равенство 2:2 днешния си домакински мач с Коняспор. По този начин тимът на двамата бивши футболисти на Левски вече има актив от 23 точки, като до края на шампионата остават три кръга и дори и Касъмпаша да спечели девет точки от тях, тимът няма как да застигне 15-ия Сивасспор, който е с 33.

В днешния двубой Сърмов изигра пълни 90 минути, докато Димитров започна като титуляр и бе заменен в 56-ата минута. Касъмпаша на два пъти повеждаше в резултата и до самия край на двубоя той бе 2:1, но в последните секунди Коняспор изравни и по този начин двата тима взеха по точка. Така Касъмпаша ще играе във второто ниво на турския футбол догодина.