2. - Българи в чужбина
  3. Касъмпаша записа първа победа, Сърмов игра едно полувреме

Касъмпаша записа първа победа, Сърмов игра едно полувреме

Хичо се появи в края на срещата с Карадемир Карабюкспор, приключила при резултат 2:1

Отборът на Касъмпаша, в който играят двама бивши футболисти на Левски - Николай Димитров и Георги Сърмов, постигна първа победа в турското първенство. В мач от втория кръг на местната Сюперлиг, момчетата от  едноименното предградие на Истанбул надвиха гостуващия Карадемир Карабюкспор с 2:1.

Бълагрското участие в нея бе белязано от 45-те минути на Георги Сърмов, който бе сменен на почивката и 9-те на Хичо, който се появи като резерва малко преди края. Срещата изобилстваше от груби влизания, като цели 6 играчи на гостите бяха декорирани с жълт картон. Първото попадение в двубоя падна 26 минути след неговото начало, когато Юзмерт отбеляза за 1:0.

Румънският ветеран Флориан Чернат изравни в края на полувремето, за да се стигне до заветната 83 минута, когато Кала донесе успеха на домакините след асистенция на Джалма. Така след първите два кръга, Касъмпаша събра актив от 3 точки и се изкачи шеста позиция, ден преди изиграването на останалите срещи в турския шампионат.