2. - Българи в чужбина
  3. Кайзериспор обърна за едно полувреме Газиантеп

Кайзериспор обърна за едно полувреме Газиантеп

Националът Ивелин Попов с цял мач при загубата с 1:2

Газиантепспор претърпя тежка загуба като домакин на Кайзериспор в двубой от турската Суперлига. Националът Ивелин Попов игра цял мач за своя отбор, но той отстъпи с 1:2, въпреки че водеше с 1:0 след края на първото полувреме.

Двубоят започна много добре за домакините, които откриха разултата още в четвъртата минута след гол на Исмаел Соса. Мачът започна обещаващо, като и двата състава пракитуваха открит футбол. Статистиката на двубоите между двата тима обаче бе в полза на Кайзери. Те имат 5 победи като гост на Газиантеп, едно равенство и 4 загуби с голова разлика 16:15.

Второто полувреме започна ударно за Кайзери и само секунди след подновяването на играта равенството бе възстановено. Кристиан Риверос вкара с глава след пас на Сефа Йълмъз.

Гостите, окрилени от попадението, заиграха с по-голямо самочувствие, атакуваха непрестанно и логичното си случи в 69-ата минута. Тогава Зубар Кизанишвили се разписа след втора асистенция на Йълмъз.

До края на мача домакините също имаха своите шансове да отбележат, но късметът не бе на тяхна страна. Добавеното време бе 5 минути, което също не стигна на Газиантеп да си тръгне поне с точка от срещата.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)