2. - Българи в чужбина
  3. Кубан разнищи новак, Попето поигра в края

Кубан разнищи новак, Попето поигра в края

Кубан победи Мордовия с 3:0 като гост, Ивелин Попов изигра 16 минути като резерва

Ивелин Попов влезе като резерва и игра 16 минути при убедителния успех на Кубан с 3:0 като гост на новака Мордовия в среща от 16-ия кръг на Премиер лигата в Русия.

Срещата на стадион „Старт” в Саранск започна перфектно за отбора на българина, който не попадна сред титулярите и бе на пейката.

Украинският бранител Павел Степанец си отбеляза автогол и Кубан поведе с 0:1 в 16-ата минута.

Кубан продължи да доминира и в 28-ата минута 188-сантиметровият сенегалец Ибрахима Балде удвои аванса за 0:2.

Веднага след почивката арменецът Арас Йозбилиз направи класическа преднината на отбора на Кубан.

До края гостите доиграваха мача. В 74-ата минута Ивелин Попов замени друг арменец – Маркос Пицели.

В последните минути капитанът на българския национален отбор не успя да добави нов гол за своите и Кубан спечели с 3:0.

Кубан измести Терек от шестата позиция. И двата тима имат по 28 точки, но отборът на Благой Георгиев е с мач по-малко. Мордовия остава на последното 16-о място с едва 8 пункта.