2. - Българи в чужбина
  3. Лех Познан надви Лехия Гданск, Тонев започна като титуляр (видео)

Лех Познан надви Лехия Гданск, Тонев започна като титуляр (видео)

Отборът на Лех Познан, където се състезава българинът Александър Тонев, спечели с 2:1 домакинството си на Лехия Гданск от 26-ия кръг на полското първенство

Отборът на Лех Познан, където се състезава българинът Александър Тонев, спечели с 2:1 домакинството си на Лехия Гданск от 26-ия кръг на полското първенство. Българският полузащитник започна като титуляр за своя тим и остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен.

Иначе Лех Познан откри резултата в края на първата част. Точен за 1:0 в 43-ата минута бе Убипарип. Гостите от Лехия Гданск изравниха в 64-ата минута, когато Иняч бе точен от дузпа. Победния гол за Лех Познан отбеляза Можджен в 86-ата минута.

Така отборът на Александър Тонев прибави нови три точки към актива си и вече има 42, като заема 4-ата позиция и изостава със 7 пункта от лидера – Легия (Варшава). Лехия Гданск е на 14-ото място с 24 точки.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0