2. - Българи в чужбина
  3. Люцерн с ново поражение в Швейцария, Рангелов влезе в игра през втората част

Люцерн с ново поражение в Швейцария, Рангелов влезе в игра през втората част

Отборът на Люцерн регистрира седмата си загуба в швейцарското първенство от началото на сезона, след като днес в мач от 12-ия кръг на шампионата отстъпи с 2:3 като гост на Сион

Отборът на Люцерн регистрира седмата си загуба в швейцарското първенство от началото на сезона, след като днес в мач от 12-ия кръг на шампионата отстъпи с 2:3 като гост на Сион. Българският нападател на Люцерн – Димитър Рангелов, бе резерва за своя отбор и се появи в игра в 62-ата минута, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

Иначе Люцерн поведе с 1:0 в 20-ата минута, след като Щефан Андрист се разписа от дузпа. Сион обаче изравни 10 минути по-късно, когато Шавиер Маргайрас бе точен за 1:1.

В 32-ата минута Сион остана с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Серей Дие, но въпреки това домакините поведоха с 2:1 в 38-ата минута след гол на Кайл Лафърти. Арно Бюлер покачи на 3:1 в 74-ата. Томислав Пулич от Люцерн пък се разписа от дузпа за 2:3 в продължението на срещата, като при този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

След това поражение Люцерн и Димитър Рангелов заемат 9-ото място в подреждането и са с актив от 9 точки. Сион е 3-ти с 23 пункта.