2. - Българи в чужбина
  3. Манолев би Михайлов след драма в Холандия (видео)

Манолев би Михайлов след драма в Холандия (видео)

ПСВ надделя с 2:1 като гост на Твенте след продължения

Отборът на ПСВ (Айндховен), където се подвизава българинът Станислав Манолев победи с 2:1 след продължения домакините от Твенте с Николай Михайлов на вратата в среща от 1/8 финалите на турнира за Купата на Холандия. Българското дерби бе двуостър мач и предложи на зрителите много емоции, макар и головете да паднаха чак след като изтекоха редовните 90 минути. И двамата българи бяха титуляри и престояха на терена през всичките почти 130 минути игра.

В началото на първата част ПСВ бе по-активният на терена и успяваше да организира по-остри атаки пред Михайлов. Удари на Вилемс, Марсело и Мертенс минаха покрай вратата на бившия страж на Левски. В 31-та минута Вийналдум овладя една топка пред наказателното поле на Твенте и отправи много прецизен шут ниско над земята, който обаче бе вещо париран от Михайлов.

В 56-та минута Вилем Янсен нацели гредата за Твенте, а два изстрела на Чадли минаха покрай вратата на ПСВ. В 69-та минута "филипсите" отвърнаха на натиска на домакините чрез Тойвонен, чийто шут бе уловен от Михайлов, който се конкурира за приза за Футболист на годината с Димитър Бербатов.

В последната трета минута от продължението и двата състава изпуснаха сто-процентови ситуации за гол. Първо центриране от аутлинията към Матавц го остави очи в очи в с българския вратар, но нападателят насочи топката в аут. Секунди по-късно Люк де Йонг получи страхотно центриране от дясното крило, но ударът му с глава бе много трудно избит от вратаря на ПСВ Исаксон.

В 102-та минута Матавц все пак вкара за 1:0 с глава, но осем минути по-късно Твенте получи дузпа и Янко я реализира за 1:1. Решителното попадение в срещата бе дело отново на Тим Матавц, който получи топката от Исаксон. Стражът на гостите я изрита силно напред и след сериозна грешка на бранителя на Твенте Дъглас тя стигна до Матавц, който хладнокръвно оформи крайното 2:1.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)