2. - Българи в чужбина
  3. Манолев резерва при победа на ПСВ

Манолев резерва при победа на ПСВ

Отборът на ПСв направи нова важна крачка в битката си за Европа, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Рода. Срещата се игра на стадион "Паркстад Лимбург" и бе от програмата на 32-ия кръг на холандската Ередивизи.

Българският защитник Станислав Манолев започна мача като резерва за гостите, но не се появи на терена. Домакините пък доиграха мача с 10 човека, след като вратарят им получи директен червен картон в 81-ата минута.

Иначе Мертенс даде аванс на "филипсите" още в 7-та минута, а Марсело удвои в 31-ата.

В 65-ата Малки върна Рода в мача, но в 81-ата стражът им Киесчек бе изгонен и гостите получиха правото да бият дузпа. Резервният вратар Доналд първоначално спаси изстрела от бялата точка на Ланс, но при добавката Депай бе точен за крайното 3:0.

След успеха ПСВ се изкачи на 2-о мяст във временното класиране с актив от 63 точки, на 4 зад лидера Аякс, и на 2 пред АЗ, Фейенорд и Хееренвеен. Домакините от Рода пък са 8-и с 44 пункта.
ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0