2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с цял мач и асистенция при разгромна победа на ПСВ

Манолев с цял мач и асистенция при разгромна победа на ПСВ

ПСВ Айндховен разгроми Хееренвеен с 5:1

Българският бранител Станислав Манолев изигра пълни 90 минути и се отчете с асистенция при победата на своя ПСВ Айндховен като гост на Хееренвеен в среща от 17-ия кръг на холандското първенството. Отборът на българина спечели с убедителното 5:1, а Манолев асистира за втория гол.

Само в рамките между 18-ата и 24-ата минути ПСВ отбеляза три попадения. Тойвонен (18’) откри резултата, Матавц (20’) покачи на 2:0 и отново Тойвонен (24’) направи преднината на гостите класическа. Вийналдум отбеляза четвъртото попадение за ПСВ в 48-ата минута, а Марсело наниза пети гол за тима на Станислав Манолев в 59-ата.

Единственото попадение за домакините от Хееренвеен отбеляза Ван Ла Пара в 73-ата минута.

След победата ПСВ намали дистанцията до лидера АЗ Алкмаар на една точка, като в момента заема 2-ото място в 37 пункта. Хееренвеен е 7-ми с 28 пункта.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)