2. - Българи в чужбина
  3. Мечо и Топчо с нова загуба в Израел

Мечо и Топчо с нова загуба в Израел

Отборът на Апоел Рамат Ган за пореден път доказа, че е най-слабият тим в израелския елит, след като днес записа поредно поражение в шампионата, отстъпвайки с 0:2 на тима на Апоел Петах Тиква

Отборът на Апоел Рамат Ган за пореден път доказа, че е най-слабият тим в израелския елит, след като днес записа поредно поражение в шампионата, отстъпвайки с 0:2 на тима на Апоел Петах Тиква. Срещата се игра на стадион националния стадион „Рамат Ган” в Тел Авив и бе от програмата на 29-ия кръг на израелската Лига Ха’ал.

Българският защитник Елин Топузаков започна като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути, докато сънародникът му Димитър Телкийски се появи като резерва в 65-ата. И двамата обаче не изиграха най-добрия си мач и не можаха да помогнат на тима си да предотврати загубата. Иначе Тургеман изведе домакините напред в 15-ата минута, а крайното 2:0 оформи Кадуси в 81-ата.

След успеха Апоел Петах Тиква се намира на 13-о място във временното класиране с актив от 33 точки, докато гостите са последни с едва 8 пункта, без възможност за спасение.