2. - Българи в чужбина
  3. Металург се класира на полуфинал за Купата, Велизар Димитров не игра

Металург се класира на полуфинал за Купата, Велизар Димитров не игра

Без българския полузащитник Велизар Димитров Металург (Донецк) се класира за полуфинал в турнира за Купата на Украйна благодаренеи на щастлива победа при визитата си на Заря (Луганск)

Без българския полузащитник Велизар Димитров Металург (Донецк) се класира за полуфинал в турнира за Купата на Украйна благодаренеи на щастлива победа при визитата си на Заря (Луганск). Крайното 1:0 дойде в 108-ата минута на мача и то след автогол на играча на Заря- Лъки Идахор.

"Трябва да се отбележи, че за гостите не беше в групата за мача един от водещите им полузащитници- българинът Велизар Димитров, който вдигна висока температура непосредствено преди срещата, обяснява отсъствието на бившия капитан на ЦСКА вестник Спорт Обоз. В друг четвъртфинал, който се реши след продължения, Волин (Луцк) се наложи с 1:0 при гостуването си на Арсенал (Киев) и отива сред последните четири отбора.

Шахтьор (Донецк) също се класира с 1:0, като победи в Запорожие местния Металург. Единственото попадение вкара арменският полузащитник Хенрих Мхитарян в 79-ата минута. Най-оспорвано беше на стадиона в Лвов, където местният Карпати се наложи с 2:1 над останалия с девет души Черноморец (Одеса). Гостите получиха първия си червен картон в 58-ата, а втория в 73-ата. Въпреки това в 83-ата чрез албанеца Елис Бакай намалиха резултата на 1:2. Олександър Гладкий в 7-ата и Данило Авелар в 71-ата минута вкараха за домакините от Карпати.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0