2. - Българи в чужбина
  3. Пламен Николов размаза Благой Георгиев в Русия

Пламен Николов размаза Благой Георгиев в Русия

Николов игра едно полувреме, Благо с цял мач и жълт картон, Том Томск спечели с 3:0 срещу Терек

Том Томск победи категорично с 3:0 Терек в първа среща от 39-ия кръг на плейофите в Русия. И запази минимални шансове за оцеляване. Централният бранител на Том Пламен Николов изигра едно полувреме преди да бъде заменен. Благой Георгиев остана цял мач на терена за Терек, но не направи добър мач и си изкара жълт картон.

Руслан Накушев даде аванс на Том в самия край на първата част, когато бившият бранител на Литекс Пламен Николов бе заменен от Иля Гултяев.

През втората част Том наниза нови два гола. Именно играчът заменил Николов – Иля Гултяев покачи на 2:0 в 68-ата минута, а в края Бояринцев оформи класиката 3:0.

Благо Георгиев опита да затрудни съперника на няколко пъти от статични положения, ала суъмя само да си изкара жълт картон в 66-ата минута.

Том Томск е 7-ми във втората група на плейофите в Русия, на 5 точки от спасителната зона. Терек е 3-ти в плейофите с 44.

Локомотив (Москва) не можа да победи коравия Кубан като гост и двата тима направиха 1:1 в 39-ия кръг на плейофите в руската Премиер лига.
Роман Павлюченко изведе московчани напред след час игра, ала Маркос Пицели изравни за Кубан в 74-ата.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0